28 Mai 2014
Festivitatea de absolvire
pentru elevii claselor a VIII-a și a XII-a

Elevii claselor a VIII-a și a XII-a s-au prezentat pe scena Casei de Cultură ”Tudor Vornicu”, pentru a-și lua rămas bun de la profesori și colegi.
       Festivitatea s-a deschis cu multumirile adresate de elevii claselor a VIII-a profesorilor.
       Diriginții claselor a XII-a au strigat catalogul, iar tinerii au răspuns pentru ultima dată prezent în calitate de licean. La eveniment au fost prezenţi, alături de elevi și părinţii, numeroşi prieteni ai absolvenţilor.
      Directorul liceului, prof. Dumitru Emil a premiat șefii de promoției de anul acesta, Dobârceanu Cristina – clasa a XII-a A și Nicolaiev Claudiu – clasa a XII-a B.
      Reprezentanții elevilor claselor a XII-a au mulțumit profesorilor pentru implicarea și dăruirea de care au dat dovadă în cei patru ani de zile.
       Șefii de promoţie au înmânat ”Cheia Succesului” celor mai buni elevi din clasa a XI-a.
       Absolvenții și profesorii au marcat momentul printr-o poză de grup în fața Casei de Cultură.